Rady pro chovatele

Mít každé ráno po ruce čerstvá domácí vajíčka je stále lákavější a chov slepic na zahradě přitom není až tak složitý. Také při pohledu na ceny vajec se mnozí rozhodují, že se k chovu slepic vrátí. Když už se ale pustíme do domácího chovu slepic, mějte na paměti toto: obecně se uvádí, že jedna slípka by měla mít asi 10 m2 výběhu, čím víc, tím lépe. Měla by se pást, měla by mít prostor, kde si budou spokojeně hrabat a klovat žížaly, červíky a brouky. Slepice, jež si celé léto pochutnávají na trávě a běhají venku, snášejí vajíčka s nádherně sytě žlutými žloutky. Při správné péči budete mít vynikající a domácí vajíčka třeba na snídaňový hemenex.
Krmení slepic

Máme dvě možnosti krmení slepic. Můžeme kompletně využívat krmnou směs, která obsahuje všechny živiny, pak slepice potřebují už jen hrabání a vyzobávání trávy ve výběhu.

Druhou variantou je vlastní krmivo. Základ by měla tvořit obilovina, většinou pšenice. Zbytky jídla z domácnosti je možné slepicím dávat, ale v rozumné míře. „Nepřehánějte to, aby slepice snášela, musí být v dobré kondici, nesmí být obtloustlá,“ .

Kromě rostlinné stravy potřebují slepice i potravu živočišnou. „Klidně jim můžete dát zbylé maso rozřezané na malé kousky a doporučuji rozdrcené kosti jako doplnění vápníku. K pití rozhodně čistou nezávadnou vodu,“.

© 2017 by Michael Pour. Proudly created with Wix.com